FAQ

 • Je ochranný štít sterilní zdravotní pomůckou?
  Ne. Štít je jednorázová ochranná pomůcka. Ze zpětné vazby od lékařů víme, že zvládne dvojí až trojí ošetření dezinfekcí (ideálně dezinfekční vlhčené ubrousky nebo sprej s virucidním účinkem). Poté se plast začne ničit.

 • Je štít certifikovaný?
  Ano, štít je certifikovaný v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/425 ze dne 9. března 2016 o osobních ochranných prostředcích a o zrušení směrnice Rady 89/686/EHS, jako osobní ochranný prostředek kategorie II.

 • Dají se pod štít nosit brýle?
  Ano, štít je možné nastavit podle potřeby.

  Používají se štíty ve zdravotnictví?
  Ano, štíty od nás odebrala různá oddělení několika nemocnic, např.infekční oddělení v Prostějově, Kyjově, Znojmě, Břeclavi, porodnice Thomayerovy nemocnice, chirurgie v Havlíčkově Brodě. Zpětná vazba od lékařů a zdravotních sester je veskrze pozitivní. Využívají je i zubaři, praktičtí lékaři a lékaři v různých ambulancích (ortopedie, pediatrie, psychiatrie, gynekologie …).

 • Hodí se štíty i mimo zdravotnický nebo pečovatelský sektor?
  Určitě, štíty od nás pro své zaměstnance odebral například Bauhaus, ale i spousty malých prodejců.

 • Máte i dětskou variantu štítu?
  Ano, vyrábíme i dětské štíty pro děti cca 3–8 let. Zkoušeli jsme je na pětileté holčičce, každopádně obvod hlavy u štítu je nastavitelný, navíc vzadu je gumička. Takže je možné jej utáhnout / povolit dle potřeby, stejně tak je možné jej používat spolu s brýlemi.

Zpět do obchodu